Poštová banka pôžička na splatenie dlhov

Vymeňte úroky a poplatky z niekoľkých pôžičiek za nižšiu splátku alebo hotovosť navyše. Konsolidácia dlhov prostredníctvom pôžičky na splatenie dlhov je dnes veľmi populárnym riešením, ktoré nachádza uplatnenie u širokého spektra klientov.

Refinancovanie, ale aj peniaze navyše

Pôžička na splatenie dlhov je totiž nástroj, ktorý môžu využiť nielen ľudia v kritickej finančnej situácií snažiaci sa získať extra peniaze. Často o tento typ úveru žiadajú aj takí, ktorí by chceli získať refinancovaním výhodnejší úrok a ušetriť tým v konečnom dôsledku stovky eur.

Veď možno to poznáte aj vy sami, mali ste nižší plat ako v súčasnosti a potrebovali ste urgentne peniaze na prerobenie bytu alebo opravu auta. Kvôli tomu ste boli nútení kývnuť na ponuku pôžičky, za ktorou by ste sa dnes už ani len neotočili.

Medzi obľúbené produkty na bankovom trhu, ktoré spadajú do kategórie úverov na refinancovanie, patrí aj Lepšia splátka od Poštovej banky. Poďme sa pozrieť, čo môže priniesť žiadateľom a hlavne – za akých podmienok.

Lepšia splátka – Poštová banka

Lepšia splátka je jedným zo základných pilierov úverových produktov Poštovej banky. A niet sa príliš čomu čudovať, veď s Lepšou splátkou môžete získať úrok už od 4,90 % ročne. Táto pôžička na splatenie dlhov teda nie je svojmu menu nič dlžná a s veľkou pravdepodobnosťou prinesie výhodnejšie splátky všetkým žiadateľom. Pôžička je poskytovaná bez poplatku, čo pri tomto type úveru nie je v iných bankových domoch vôbec bežné.

Podmienky získania pôžičky nie sú príliš odlišné od tých ostatných. Samozrejme, kvôli svojej povahe, je táto pôžička dostupná len pre tie osoby, ktoré už majú existujúci úver (akýkoľvek) v inej bankovej alebo nebankovej spoločnosti.

Ďalšie podmienky by sme mohli považovať už za štandardné – vek 18 až 69 rokov, trvalý pobyt na území SR a akceptovateľný zdroj príjmu. Medzi akceptovateľné zdroje príjmu sa radí nielen zamestnanecký pomer, ale aj dôchodok, príjmy z podnikania, či dokonca diéty a materský/rodičovský príspevok.

Lepšia splátka v skratke:

• Úroková sadzba od 4,90 % p.a.
• Pôžička bez poplatku
• Výška 300 – 30 000 €
• Splatnosť 1 – 8 rokov

Reprezentatívny príklad pôžičky:

Štefan S. z Popradu sa rozhodol požiadať o Lepšiu splátku vo výške 5 000 € so splatnosťou 8 rokov. Splácať bude teda 96 mesiacov, pravidelné mesačné splátky vo výške 63,06 €, pričom posledná 96. splátka bude predstavovať 61,77 €. Celkom zaplatí Poštovej banke 6 037,27 €. RPMN predstavuje 5,10 %.

Pôžička na splatenie dlhov už aj online

Kvôli aktuálnej situácii ju vybavíte jednoducho nielen na každom pracovisku banky na pošte, ale aj cez Infolinku na *6500 alebo online cez internet banking Poštovej banky. V prípade, že sa rozhodnete pôžičku vybaviť online, tak ju po schválení taktiež podpíšete online.

Vyhnúť sa môžete aj čakaniu, keď využijete možnosť prednostného vybavenia. Kontaktujte banku na tel. čísle 0850 00 6500 a dohodnite si stretnutie na pracovisku banky na pošte.

Na príslušnom a zvolenom pracovisku vypíšete žiadosť so zamestnancom banky. Spoločne vyberiete najvýhodnejšie riešenie presne na mieru vašej aktuálnej situácii. Pokiaľ ste zamestnancom na Slovensku, doneste si so sebou len občiansky preukaz. Ak máte iný typ príjmu, náš pracovník vás ochotne informuje, aké ďalšie doklady je nutné doložiť.

Splatenie dlhov nechajte na Poštovú banku

Áno, budete mať síce na výber z dvoch možností, no radíme vám nechať splatenie dlhov na samotnú banku. V prípade, že sa rozhodnete svoje staré úvery splatiť sami, tak Poštová banka načerpá plnú výšku pôžičky na váš účet. Následne na to musíte obehať všetky bankové / nebankové spoločnosti, v ktorých ste sa zaviazali úver refinancovať, a požiadať v nich o splatenie existujúcich záväzkov.
Ako však v nadpise radíme, prenechajte túto povinnosť na Poštovú banku. Ušetríte si tak kopec drahocenného času. Banka spoľahlivo vyplatí a vybaví všetky administratívne povinnosti hneď ako jej doručíte (osobne, na pobočku) doklad o vyčíslení zostatkov úverov.

Výhody pôžičky Lepšia splátka:

• Jeden z najlepších úrokov na trhu.
• 0 € poplatok za vybavenie a poskytnutie.
• Rýchla pôžička, ktorú vybavíte aj z domu.
• V prípade potreby aj peniaze navyše.
• Predčasné splatenie + mimoriadna splátka úplne zadarmo.

Nevýhody pôžičky Lepšia splátky:

1. Vďaka jej dostupnosti môže byť lákadlom aj pre ľudí, ktorí úver na refinancovanie v skutočnosti nepotrebujú a navýšia svoju zadĺženosť.
2. V prípade, že sa rozhodnete staré úvery splatiť sami, tak budete musieť navštíviť všetky banky/nebankovky, kde ste ich čerpali.

Žiadosť